Miernik jakości powietrza

miernik powietrza

Miernik do pomiaru zanieczyszczonego powietrza
To coraz bardziej popularny sprzęt w naszych domach lub biurach. Za jego pomocą oszacujemy stan powietrza, którym oddychamy, oraz dowiemy się, jaki jest poziom pyłów, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla, benzenu i ozonu.

Zanieczyszczone powietrze określamy mianem smogu – to niestety zanieczyszczone powietrze, które w wysokim stężeniu jest dla nas toksyczne. Najczęściej możemy je zauważyć, kiedy za oknem roztacza się mgła lub gdy niebo nie jest przejrzyste.
Codziennie możemy monitorować stan powietrza w naszym domu lub w naszej okolicy oglądając prognozę pogody, lub czytając raporty w Internecie. Jednak są to bardzo ogólne wyniki, w nierzeczywistym czasie.

Jak odczytywać pomiary za pomocą takich urżadzeń jak miernik jakości powietrza
PM 2,5 – to wartość oznaczająca wielkość cząsteczek o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra.
PM 10 – to wartość oznaczająca wielkość cząsteczek o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów.

UWAGA!
Im mniejsza średnica cząsteczek, tym większe zagrożenie dla naszego organizmu.

Dopuszczalne stężenie wynosi:

50 ug/m3 – średnie dobowe stężenie dla PM10
25ug/m3 – średnie dobowe stężenie dla PM25

Aby na bieżąco śledzić jakość powietrza w Twoim najbliższym otoczeniu, zaopatrz się w miernik jakości powietrza. Na początek zorientuj się, co dokładnie mierzy dany miernik – niektóre modele sprawdzają jedną określoną wielkość pyłów. Zazwyczaj brana jest pod uwagę ta mniejsza jednostka 2,5 PM, ponieważ jest groźniejsza dla naszego organizmu oraz czy pomiar jest podawany w czasie rzeczywistym.

Gdzie kupić miernik jakości powietrza

Sprzęt sprawdzający poziom zanieczyszczeń znajdziesz właściwie wszędzie – w większych supermarketach, sklepach elektronicznych, hurtowniach elektrycznych lub skelpach on-line.
Biorąc pod uwagę zalety kupna w sklepie stacjonarnym, jakimi jest natychmiastowe posiadanie urządzenia, to ryzyko kupienia bubla wzrasta trzykrotnie. Niestety wybór mierników jest tak wielki, że często kierujemy się wizualnymi aspektami, konkurencyjną ceną, pomijając certyfikaty jakości, możliwe funkcje oraz materiał, z jakiego został wyprodukowany. W sklepach on-line wszystkie parametry są wyszczególnione, podany jest producent oraz można sprawdzić opinie innych kupujących, a przy tym wszystko to, robimy siedząc w wygodnym fotelu.

miernik czystości powietrza

Na rynku możemy wybierać pośród małych przenośnych wręcz kieszonkowych modeli, jak i większe stacje, które są doskonałym wyborem do mieszkania lub biura. Bardziej zaawansowane mierniki podadzą nam stan naszego powietrza, ale i porówna wynik z pomiarami najbliższej stacji. Część z nich wskaże Ci również stężenie dwutlenku węgla, a to wszystko za pomocą aplikacji mobilnych, które zostały dedykowane pod dany sprzęt. Dzięki takim rozszerzeniom mamy do dyspozycji historię wcześniejszych pomiarów.

Szukasz dobrego sprzętu? Odwiedź sklep —-> BDE24.pl

Zobacz także inne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *