pH metry- rodzaje i zastosowanie

sklep elektroniczny

pH metry do czego wykorzystujemy w życiu?

Aby ustalić odczyn analizowanych substancji chemicznych, w badaniu wykorzystuje się pH metry – urządzenia elektroniczne, które uzyskany pomiar siły elektrometrycznej przeliczają na konkretną wartość skali pH. Dzięki wskazaniom z mierników, można określić czy badany roztwór jest obojętny. A jeśli nie, to po której stronie wartości się klasyfikuje: kwaśnej czy może zasadowej. I co za tym idzie, czy dana substancja jest bezpieczna dla odbiorców. Dlatego też badania dotyczące poziomu pH, są niezwykle popularne i ważne dla wielu instytucji zajmujących się ochroną środowiska, monitorowaniem stanu wód i gleb a także dla gałęzi przemysłu, w których wykorzystuje się roztwory chemiczne jako czynnik produkcyjny (kosmetyczne, farmaceutyczne, przemysł i gospodarka).

pH metr – klasyfikacja mierników

Ze względu na sposób użytkowania pH metru, wyróżnia się zaawansowane urządzenia laboratoryjne o wielu dodatkowych funkcjach pomiarowych oraz mierniki przenośne, które przydają się podczas pracy badawczej prowadzonej w terenie lub na własny użytek.

pH metry- rodzaje i zastosowanie

Dobrze wyposażony sklep elektroniczny posiada szeroką gamę modeli pH metrów, tak by użytkownik mógł dopasować rodzaj miernika do warunków w jakich przyjdzie mu pracować. Najbardziej popularne funkcje jakie posiadają urządzenia elektroniczne, to oprócz pomiaru pH: odczyt temperatury, tlenu rozpuszczonego, przewodności, potencjału redox i wskaźnika ORP oraz stężenia jonów.

pH metr jako urządzenie pomiarowe

Warto również wspomnieć, że wielofunkcyjne urządzenia pomiarowe, mogące tworzyć jednocześnie kilka istotnych pomiarów dla danej substancji, wyposaża się w specjalne obudowy plastikowe, szklane i wodoszczelne. Zależnie bowiem od specyfiki analizowanego produktu (woda, gleba, papier, skóra, elementy spożywcze, chemia) tworzony jest korpus kontrolera pH. Wyspecjalizowane mierniki posiadają także wbudowaną drukarkę, co pozwala na szybkie uzyskanie i przedstawienie wyników pracy.

Większość producentów dba, by wpuszczane na rynek pH metry były niezawodne technologicznie i jednocześnie proste w obsłudze i odporne na zmienne warunki. Przejrzyste wyświetlacze pozwalają na profesjonalny odczyt pomiaru a także informują o stanie urządzenia, statusie elektrody i zmianach powstałych w procesie ciągłego monitorowania. Dbałość o szczegóły jest bowiem niezwykle ważna do uzyskania jak najbardziej szczerych wyników badań a co za tym idzie, wpływa na jakość dóbr przyrody, środowiska i przemysłu, które oddziałują na życie i zdrowie ludzi.

ph metry

Sklep z elektroniką to najlepsze miejsce na to, aby zakupić miernik pH. Kupując sprzęt elektroniczny powinniśmy kierować się przede wszystkim jego parametrami oraz ceną – adekwatną do jakości produktu. Duże znaczenie ma również to, z jakich materiałów został wykonany miernik.

Szukasz dobrego sprzętu? Odwiedź sklep —-> BDE24.pl

Zobacz także inne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *