Wykrywacz metalu

wykrywacz metalu

Najlepsze wykrywacze metalu

Wykrywacz metalu to urządzenie, które od zawsze budziło wiele emocji. A to ze względu na opowieści osób, którym dzięki właśnie temu urządzeniu dane było znaleźć interesujące i wartościowe przedmioty. Każdy, kto ma w sobie odrobinę poszukiwacza skarbów z pewnością będzie zainteresowany wykrywaczem metalu. Jakie urządzenie tego typu może zaoferować nam sklep internetowy? Sprawdźmy.

Zastosowanie wykrywaczy metalu

Zastosowanie wykrywaczy metalu jest tak naprawdę dość obszerne. Są one wykorzystywane zarówno profesjonalnie, jak i absolutnie amatorsko. Stosują je archeolodzy do prac badawczych, ale również przez wojsko i saperów do poszukiwania niewybuchów, czy elektryków do odnajdywania instalacji w ziemi. Znajdują one zastosowanie również na lotniskach i w więzieniach do przeszukiwania osób. Wykrywacze metalu są również kupowane przez amatorów do tzw. poszukiwania skarbów.

bde24.pl

Jaki wykrywacz metalu zaoferuje nam sklep elektroniczny?

W internetowych sklepach z elektronika znajdziemy różnego rodzaju wykrywacze metalu. Wśród nich będziemy mogli spotkać m.in.:

* wykrywacz metalu BFO (Beat Frequency Oscillator)

Wykrywacz metalu BFO to tzw. wykrywacz zdudnieniowy. Jego działanie opiera się na wykrywaniu zmian w częstotliwości generatora. W przypadku pojawienia się metalu częstotliwość drgań ulega zmianie za sprawą indukcyjności. To popularne i proste w działaniu urządzenie jest jednym z najtańszych i najchętniej kupowanych. Niestety jego łatwa konstrukcja nie sprzyja dokładności pomiarów. Co więcej, jest ono mało odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne.

* wykrywacz metalu PI (Pulse Indicator)

Wykrywacz metalu PI jest generatorem impulsów. Urządzenie generuje impuls i wysłuchuje ech odbić. PI dość dobrze rozpoznaje metale, jednak nie pozwala na rozróżnianie ich rodzajów, co może znacznie utrudnić i przedłużyć poszukiwania.

* wykrywacz metalu VLF, VLF-TR (Very Low Frequency)

Wykrywacze metalu VLF, VLF-TR to grupa wykrywaczy, które działają na niskich częstotliwościach. Urządzenie z pomocą cewki nadawczej generuje impuls sinusoidalny. Jeśli napotka on na metalowy przedmiot wykrywacz przechwyci zakłócony sygnał zwrotny. Z pomocą wykrywaczy metali o niskiej częstotliwości – możliwe jest określenie. jakiego rodzaju metalu poszukujemy, co z pewnością przyspieszy znalezienie tego właściwego.

Czy każdy może poszukiwać skarbów?

Według polskiego prawa – tak, jak najbardziej! Warunek jest jednak jeden. Nie można przeprowadzać poszukiwań na terenach obiektów, które znajdują się w rejestrze zabytków.

Zobacz także inne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *